Mennyi ideig bírja az akkumulátor energiatárolója, és hogyan adjunk neki második életet?
A legtöbb energiatároló rendszer 5 és 15 év közötti élettartammal rendelkezik. Az energiaátállási megoldások ökoszisztémájának részeként az akkumulátoros energiatárolók olyan eszközök, amelyek lehetővé teszik a fenntarthatóságot, ugyanakkor maguknak is teljes mértékben fenntarthatónak kell lenniük. Az akkumulátorok újrafelhasználása és a bennük lévő anyagok életciklusuk végén történő újrahasznosítása átfogó fenntarthatósági cél, és a körforgásos gazdaság elveinek hatékony alkalmazása. Egyre nagyobb mennyiségű anyag kinyerése az akkumulátorokból, és új életet biztosít számunkra, környezeti előnyökhöz vezet mind a kitermelés, mind az ártalmatlanítás szakaszában. Az akkumulátor újrafelhasználása gazdasági előnyökkel is jár .
Amikor az akkumulátorok elérik életciklusuk végét, még mindig körülbelül 70-80%-os maradékkapacitásuk van, és a kezdeti életciklusuk lejártát követően más célra is használhatók.
Az akkumulátorok élettartamának meghosszabbítása ökológiai lábnyomuk csökkentését és a megújuló energia mennyiségének növelését jelenti a hálózaton. Az kutatások erőfeszítései különösen a lítium-ion megoldású akkumulátorok új technológiáinak kifejlesztésére és azok alkalmazására irányulnak.
A villamosenergia-tároló rendszerek és akkumulátorok stratégiai szerepet töltenek be az energiaátmeneti értékláncban, elengedhetetlenek a hatékonyabb és versenyképesebb villamosítási megoldások megvalósításához több területen. A megújuló energiaforrásokból és az intelligens hálózatokból a tárolórendszerek és az akkumulátorok hatékonyabbá teszik a fogyasztást a gyárak és az épületek számára.